Další den požáru překonán, jsem v pořádku..

23. října 2007 v 7:27 | Olča Olguita Ollie |  Hlásím se..
Právě jsme evakuovali známou Margit s manželem, co bydlí 15 min. od nás. Spakovali si pár nejdůležitějších věcí, co pobrali do auta, něco málo věcí k nám na pickupa a policejní auto nás hlasatelem vyhánělo pryč. Celé odpoledne jsem sledovala oblohu a postupně ji z jihu špinil kouř.. Když přijela Claudia s Fabiulou, tak mě nutili zabalit si tašku s dokumentama, abych byla připravená.. Ještě zabaleno nemám - od Margit jsme oheň neviděli, dokonce nebyl vidět ani kouř. Myslíme si, že to je jen preventivní evakuace, kdyby se náhodou v noci obrátil vítr a nafoukal jim to domů - bydlí hned u hor.
Místo, kde jsme bydleli první tři měsíce, Lakeside, už je rovněž evakuováno - další plus, že jsme se přestěhovali. Musí to být příšerný pocit sbalit pár švestek s tím, že když se vrátíš, můžeš najít jenom hromádku popela. Zítra naštěstí nebude času nazbyt, abych sledovala televizní "break news" jako dnes… uvidíme..
Požár se díky větru dost rychle rozšiřuje, "požárníci" to mají totálně mimo kontrolu. Na spoustě míst je podstatně horší než při obr-požáru před 4 lety, televize hlásá, že je větší, místním připadá - zatím - menší či podobný.
U nás, v bezpečí, bylo dneska azuro a z jihu se přisouval kouř - blíž a blíž.. (viz. foto). Padám únavou na pusu, tak se zase ozvu.. Pa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomas Tomas | 23. října 2007 v 22:28 | Reagovat

aktualni stav v okolí:

http://maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie=UTF8&om=1&msa=0&msid=114250687465160386813.00043d08ac31fe3357571&ll=32

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama