Gift shop + Hostess

18. září 2007 v 22:32 | Olča Olguita Ollie |  Stáž v Hotelu Hilton
Skoro po půl roce se vracím k mému neoblíbenému tematu: práce. A mám tím namysli práci jakožto stáž, jejíž plán se po třech týdnech přestal dodržovat - a to vč. seškrtání odpracovaných hodin o deset týdně (méně hodin = méně peněz)..................................... Vzhledem k tomu, že článek sepisuju dobře měsíc, předem se omlouvám, jestli nebude mít hlavu a patu ..! :-D
Na konci května jsem se konečně osvobodila z pout Concierge Lounge. Už jsem měla neustálé kritiky dost - nadřela jsem se tam až až a protože jsem to původně vůbec neměla v náplni stáže, snažila jsem se dostat na jinou pozici, kde bych se taky něco naučila... Čtyři měsíce zahálení stačily... Bojovala jsem o recepci nebo jakékoli jiné, přínosné, oddělení, ale bez výsledku... Vzdala jsem to. Asi tam mě vedoucí personálního odd. Amy Mc Mac (nyní čerstvá nositelka Konopasek - škoda, že takové pěkné české příjmení nosí zrovna nemilá a povrchní osoba), chtěla mít... Výmluva: mám špatné chování........ přestože mě hosté měli rádi a chválili mě kde se dalo - přede mnou, na recepci, na restauraci .... ikdyž se mi má manažerka nikdy nikdy nezmínila, dokonce se nikdy nepřišla podívat, jakou práci tam odvádím.. :-( Když už se nahoře náhodou objevila, zrovna něco měnili, nebo jim v restauraci něco scházelo. A když už přišla s nějakou kritikou, tak pokaždé s negativní - není proto divu, že jsem se proti tomu obrněla a přijímala to flegmaticky, někdy až s arogancí... . Co Vám budu povídat - totálně mě to vyčerpávalo, a to víc než samotné vstávání ve tři (po přestěhování ve čtyři) nebo náročná práce. Do toho nátlak z domova - našim se samozřejmě (jakožto správným rodičům) má nespokojenost nelíbila a tlačili, ať se na to vykašlu, že toho s mým vzděláním a zkušenostmi nemám zapotřebí.

Přitom od hostů jenom chvála, které si nikdo nevšímá.. To vidí maximálně kolegové, ale management NIKDY. Prostě tomu nerozumím, ale bylo mi tady mým dobrým známým, který před 20 lety emigroval, řečeno, že tady se musí držet pusa a krok, nebo dělat na sebe. Oni tu mají rádi takové to stádo ovcí, co jde tupě za tím tupcem v čele, což já ehm nejsem. A to jsem maximálně slušná, všem vycházím vstříc a všeho se snažím domáhat mírovou cestou - dokonce už v práci používám ty jejich sladké větičky, jak si přáli... Njn, enomže se neumím přetvářet, neboť mě od malička učili všechno říkat přímo tak, jak si myslím. Lži a přetvářek mě v dětství bohužel neučili.

Už od ničeho ani nikoho NIC nečekám, snažím se podnikat, co se dá, abych přes to vše neměla pouze vzpomínky pouze na to, že tu nic nemá hlavu a patu, organizace nula, jak tu s personálem (především se stážisty z ciziny) zametají a neustále dávají méně peněz s odvoláváním, že ta či jiná pozice tolik peněz nevydělává, bez ohledu na kontrakt. Tím že si stojím za svými právy, akorát narážím a kdyby jste četli mé hodnocení po třech měsících, asi byste nevěřili, jak jsem hrozná.. :-D Vůbec to nesedí, napsali mi snad to nejhorší, co šlo... Když mi to dali do ruky, klepala jsem se vzteky a rezignovaně jsem to podepsala s tím, že jsem si okamžitě zažádala o výměnu hotelu. Žádný tady ale momentálně bohužel volnou pozici nenabízí, takže jsem více-méně otráveně počítala měsíce ztraceného času a nezhodnocených investic - především díky problémům s bytem ve Varech.

Na recepci mě "vzhledem k mému chování!!!!" nepřesunou, protože údajně nejsem spokojená s žádnou pozicí, kterou dělám a všude vidím nedostatky (nevim, že jim nevadí jíst upatlanými příbory a pít z flekatých skleniček, ať žije 4-hvězdičkový hotel!). Kdyby si minimálně všichni plnili své povinnosti, tak by to šlo. Jenomže já tady pak musím po příchodu do práce uklízet cizí bordel, protože nechci, aby si hosté mysleli, ze je můj. To by se asi nelíbilo nikomu... řekla bych.. Nehledě na to, že by se bránil každý, kdyby dělal úplně něco jiného než co měl dělat. Když si z krámu dovezete místo ledničky pračku, taky nebudete mlčet, nýbrž to půjdete reklamovat...

Každopádně abych se vrátila k mým pracovním pozicím..... Přemístili mě na restauraci jako hostesku (3 dny v týdnu) a na Gift Shop (2 dny v týdnu). Tam jsem "vydržela" tři týdny, protože Američanka, kterou zaměstnali nahoře na snídaních pro VIP jim s tím sekla..... a vůbec se jí nedivím..... mít tu možnost, tak jsem jim s tím sekla už po dvou týdnech taky... Kdo jiný by tam tedy měl pracovat než já... :-D Takže jsem se tam tak na pět týdnů (místo slibovaného jednoho) vrátila. Nevěřila jsem však svým očím... Sortiment v bufetu se změnil a znenadání odpadla spousta povinností. Hadrové ubrousky nahradily papírové (odpadlo tedy jejich skládání), skleničky nahradily plastové kelímky (odpadlo tedy leštění skla), kávové lžičky se vyměnily za plastové (opět méně leštění), a tím že se přestalo servírovat teplé jídlo, odpadlo tím náročné stěhování "hot boxu" (vyhřejvaná skříň, aby jídlo nevychladlo) a spoooooooooousta nádobí.... no a také hosté.. Mnoho z nich se zkrátka stáhlo do restaurace, kde se teplé snídaně servírují, takže se množství zredukovalo tak na polovinu až třetinu. Těch pět týdnů jsem si opravdu vychutnala. Najednou jsem měla čas na konverzaci s hosty a většinou rán jsem proplouvala v pohodičce a klidu. Nevracela jsem se domů k smrti vyčerpaná a měla jsem spoustu sil na to, abych odpoledne trávila aktivně.. Najednou jsem měla na to trávit odpoledne se sousedy a jet např. na pláž! Management nebuzeroval, hosté mě měli rádi a dávali mi to najevo tím, že mě chválili nebo mou snahu oceňovali dýžky... Tak jsem se jen "s těžkým srdcem" vracela do nudného Gift Shopu.

Jako hosteska si vydělám o dolar na hodinu méně než mám ve smlouvě, ale na smlouvy se tady nehraje. Každá pozice má své ohodnocení a tak jsem si vyžádala, ať jsem alespoň většinu času na Gift Shopu, kde budu placená dle smlouvy: šéfová mi vyšla vstříc a na Gift Shopu sedí 4 dny v týdnu, na restauraci jeden. Zamíchal se mi tím trochu rozvrh práce: pondělky a úterky ranní (střídám ranní prodavačku), středa a čtvrtek odpolední (střídám odpoledního prodavače), pátky a soboty volno a neděle na restauraci jako hosteska. Tam mě plánujou na ubohých pár hodin (konkrétně čtyři až pět), takže je to opravdu vopruz brzo ráno vstávat, hnát se půl hodiny do práce a být tam "na chvilku" a ještě brát o dolar na hodinu míň..

Na Gift Shopu smím na odpoledních používat svůj notebook a protože tady máme wireless internet pro hosty zdarma, chytám si ho od recepce a aspoň mi to tu utíká. Dopoledne prskaj manažeři z jiných oddělení (resp. konkrétně jedna, co jí do toho nemá nic být), co si to dovoluju, že s sebou tahám vlastní počítač... Tak abych měla klid, říkám si Biance o "kreativní" práci, abych měla "alibi" a mohla ho tu mít.... :-D)))) Například jsem vyráběla leták na Halloween, nebo jsem na internetu vybírala příbory do restaurace.... Za tu chvilku práce ten zbytek směny online stojí, ne? ;-) :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama