Akce ŘIDIČÁK.. část druhá

14. září 2007 v 7:08 | Olča Olguita Ollie |  Formality
28. 8. jsem konečně mohla dokončit "akci ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ" zúčastněním se jízd s přísedící inspektorkou DMV (Department of Motor Vehicals, Oddělení motorových vozidel). Všichni pracovníci zmíněného oddělení jsou strašně zvláštní zjevové. Když jsem spatřila mou inspektorku, myslela jsem, že už jsem neudělala, ještě předtím než si ke mně přisedla. Nejprve jsem údajně stála špatně v řadě, potom se jí nelíbilo, že jsem přijela bez doprovodu…
Před začátkem jízd je třeba zodpovědět x otázek a ještě předtím dokázat "způsobilost vozidla k provozu", tj. předvést, že všechno co má blikat - bliká, co má svítit - svítí, co má troubit - troubí. Vše jsem splnila, otázky bezchybně zodpověděla a tak jsem byla připuštěna k jízdní části. Nebudu popisovat průběh jízd, prostě jsem udělala. Měla jsem možnost udělat patnáct chyb a ještě bych prošla (některé chyby tedy automaticky znamenaly "NEPROŠLA", jako např. překročení rychlostního limitu, nezastavení na červenou, najetí na krajnici při couvání, neblikání při změně jízdních pruhů..). Měla jsem pocit, že jsem u školy překročila rychlostní limit a myslela jsem, že už nemám šanci, ale pravděpodobně tam asi byla dodatková tabulka (často bývá) "V přítomnosti dětí", protože paní neřekla ani popel.
No a tak mi nakonci řekla, že mám při změně pruhů zablikat, zkontrolovat zrcátka a ohlídnout se přes rameno, zda mě někdo nepředjíží (což dělám, je možné, že paní přišlo, že blikám dlouho? Čert ví, co se jí nezdálo…), že se mám vždy držet středové čáry a ne krajnice (ano, to mám návyk z Čech, držet se krajnice…) a že nemám zbytečně brzdit (zřejmě měla na mysli na neznačených křižovatkách, kde nebylo jasné, zda jsem na hlavní nebo ne - no já si radějc zabrzdím, než abych to do někoho řachla)… a toť vše. Líbilo se jí, že jsem za cyklistou zpomalila a neustále sleduji zrcátka. Takže čtyři drobnosti a plastová kartička dorazila za 14 dní! :-) Takže to je domaaaaaaaa!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama