Řidičáku se tu asi nedočkám...

18. července 2007 v 2:45 | Olča Olguita Ollie |  Formality
Tak jsem před hodinkou přijela domů z DMV (Department of Motor Vehicals). Zabila jsem tak dvě hodiny a výsledek nula.

Abych mohla zažádat o kalifornský řidičák, musím se prokázat "social security number" (na to jsem čekala půl druhého měsíce a když jsem ho konečně dostala, hodinu na to jsem přišla o všechny dokumenty..). Teď prozměnu musím nějakým způsobem prokázat, že jsem tu legálně, k čemuš potřebuju migrační - tzv. bílou - kartu, tj. formulář I-94.

O ten už jsem zažádala před nějakou dobou.. Když jsem jim tam po šesti týdnech čekání volala, zda je všechno v pořádku, že mi přišel jen dopis, že jsem v procesu, tak mi řekli, že "v naprostém a že mají ze zákona ještě 87 dní.."

Když jsem se v pondělí prohrabávala všema těma papírama, dočetla jsem se, že můžu zažádat o řidičák i s formulářem č. 797, tj. ten papír potvrzující, že jsem "v procesu". A tak jsem dnešní pobyt v práci zasvětila, již poněkolikáté, kalifornským dopravním předpisům a vyrazila na DMV. Nejen že mě tam překvapil nekončící blázinec způsobený výpadkem počítačů, ale vystála jsem si hned tři nekonečné fronty. První jsem stála špatně, na druhé mě přiřadili k příslušnému okénku a po třetí (nejdelší) mi paní černé barvy povídá: "NE". Bránila jsem se, zkoušela jsem to a nakonec jsem s nepořízenou jela domů.

Tímto rezignuji i zde... s úřady. Až mě zastaví policajti, na co že to tu řídím (ze zákona bych měla do 10-21 dní mít místní řidičák), tak je pošlu na DMV, ať si to tam vyřídí s nima. Já jsem se pokoušela, udělala jsem pro to maximum, víc už ode mně nemůže nikdo chtít. Bez migrační karty už nic nedělam. A když mi ji nepošlou, tak budu mít o jednu plastovou kartičku míň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama