Carlsbad, aneb kalifornské přioceánské K. Vary

14. července 2007 v 1:49 | Olča Olguita Ollie |  Výlety
Carlsbad, aneb kalifornské přímořské K. Vary
Město Carlsbad leží na břehu Tichého oceánu asi 50 km severně od San Diega, 45 min. z Lemon Grove, kde momentálně bydlíme. Bylo založeno roku 1798 misionářem Johnem A. Frasierem, který při kopání studní objevil pramen horké vody. Ten se složením podobal světoznámým pramenům Karlových Varů, proto bylo místo pojmenováno Carlsbadem.
Od roku 1993 vlastní pramen v Carlsbadu pan Ludvik Grigoráš, který pochází z Karlových Varů. Pan Grigoráš využívá minerálku k plnění lahví a k prodeji, ale rovněž i k léčebným procedurám.
Do Carlsbadu byla roku 1994 přivezena socha zakladatele města, kapitána Frasiera od akademický sochaře Václava Lokvence, který ji zároveň na své současné místo dovezl.
Město Carlsbad bylo vybráno mezi 10 nejlepších míst pro rekreaci a odpočinek v celých Spojených státech. Kromě slavných pláží jsou kolem Carlsbadu k vidění rozsáhlé barevné květinové plantáže.
Z průmyslu lze zmínit např. výrobu golfového vybavení a výstroje a výrobu sportovních suvenýrů, dále výroba zdravotnické techniky.
"Prostý" lid údajně Carlsbad zná především díky moto-závodům, plážím a v neposlední řadě díky LEGOLANDu (http://www.legoland.com/California.htm).
Legoland jsme zatím nenavštívili, u každé takové atrakce je potřeba počítat s celým dnem volna (a na tom se s Tomem jen těžko shodneme), s nekonečnými zástupy lidí a vysokým stupným (35-60 nebo i více dolarů krát dva). Většinou se tedy oba shodneme, že si ty peníze užijeme líp… Proto návštěvu legolandu odkládáme na neurčito.. ;-)
Zato se mi poštěstilo jednu neděli, a to konkrétně 1. 7. 2007, strávit na jedné z vyhlášených pláží, TAMORAK (a nebo Tamarok/Tamarak?) BEACH. Nevím, co je na ní tak zvláštního - písek, voda a hlídková věž. Taky teplo. Mým očím přišla naprosto obyčejná..
Vypravily jsme se tam s mýma americkýma sousedkama, Tomovou sestrou Katie a Kelly. Jejich kamarád z parašutistického klubu, Norman, bydlí pohých pár metrů od pláže, tak nám odpadl problém s parkováním a Norman byl šťastný, že ho děvčata vytáhla ven. Většinu času tráví doma čekáním na práci (živí se přemisťováním mobilních domů) a na té pláži - světe div se - NIKDY NEBYL! Tak jsme tuhle premiéru potom zapili v nedalekém mlýně, který vypadá skoro jak ty v Holandsku až na to, že je v něm restaurace a hotel. Nemám tušení, zda kdy jako mlýn působil. Snad by to šlo i zjistit…. Kdyby jste se tedy někdo nudil, máte prostor…! :-D Mně na takové aktivity jakeš takeš chybí čas… :-D
Nutno podotknout, že jsem z výletu měla poněkud obavy. Pláž mě prostě nudí a nesnáším jen tak se bezakčně a nudně válet. Proto jsem se vybavila čtivem, jídlem, pitím a další zábavou, abych to tam přežila. Holky se rozvalily sice na na deku, ale s Normanem se dalo dobře pokecat - konečně taky jednou v angličtině.. :-D Když nám Kelly podala výklad, jak sem z Mexika plavou lidské výkaly a tím je voda silně znečištěná a zdrojem virových nákaz - a to pouhým dotekem vody na pokožku - šli jsme si hromadně smočit nožky. Nejprve jsem cítila, jak se mě po předchozí konverzaci zmocňovali jakési zábrany a obavy, ale těm skvělým vlnám se vážně nedalo odolat. V bezvětří jsem takové ještě nezažila! Takže to nakonec dopadlo tak, že jsem řádila jako šílená - Norman to konstatoval: "Ty jsi vypadala šťastně jako malé dítě.." - a opálený svalnatý fešák z věže (v červených trenýrkách a s červeným plovákem, přesně tak, jako to známe ze seriálu pobřežní hlídka :-D) mě přišel vyhodit. Že prý si mam jít plavat a blbnout jinam, protože jsem na pláži pro surfaře. Tak jsem stáhla ocas a pokorně svádivé vlnky opustila. Stejně už jsem byla promáčená (vymáčená? :-D) až až a chtělo se mi čůrat… :-D …… no a mně to bylo sakra divný, že tam nikdo neplave a skáču si tam sama….!!!! :-D)))))
Večer jsem doma zjistila, že se mi podařilo spálit části těla, které se mi spálit ještě nepodařilo. Musím přiznat, že jsem si odpoledne na pláži přece jen užila na sto procent. ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Md Md | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 14:49 | Reagovat

Moc dobrý. Těším se na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama