Velikonoce 2007

11. dubna 2007 v 5:44 | Olča Olguita Ollie |  Hlásím se..
Ač jsem si to nepřála, dostala jsem tři dny volna (samozřejmě jsem se to dozvěděla na poslední chvíli, jak jinak, když už jsem převlečená stála ve dveřích) - prej v pondělí nechoď a tak jsem teda nepřišla.. Tomas jako tradičně všechny tři dny od rána do večera v práci a Dvořákovi na dovolené v Idaho, kde mají letní baráček, takže žádné extra vyhlídky. Sobotu jsem celou proflákala - nejen že mi Tomas odvezl auto umýt a zůstala jsem tak odříznutá od světa, zároveň jsem byla ráda, že můžu dospat celý ten týdenní spánkový deficit (sečteno podtrženo: naspán čtyřhodinový průměr), pak zavolali naši (takový hovor zpravidla míváme na dvě celé hodiny), pak chvilku drbárna přes icq, nějaké domácí ouřadování a odpoledne přijela na zmrzku Brazilka Claudia, abychom stanovili nedělní plán. Vyrábí tady úžasnou zmrzlinu - spoustu druhů (jedna lepší než druhá) a v porovnání s jídlem vychází velice lacině. Pak se divme, proč Amíci vypadají tak, jak vypadají.. :-)
Celý víkend jsme rozplánovaly tak, že jsme se neměly zastavit, ale nakonec nám nepřálo počasí (takže žádná pláž, žádný picnic u jezera El Capitan, žádný výšlap na horu El Capitan) - přišla studená fronta, že jsem se naštvala a koupila jsem si flízovou bundu - pořád to vypadalo, že už chlad nadobro odkráčel kamsi a přišlo mi zbytečné utrácet za zbytečnosti jako flízovka.. Koupila jsem ji navečer, když jsem se celá promrzlá vracela z Balboa Parku. A protože doma (v Čechách) už bylo dávno druhý den, Velikonoční pondělí, měla jsem splněno a beran mě ani letos neposere.. ;-)
V Balboa Parku se konala jakási akce pořádaná domkem Indie (každý domek, který se v Balboa Parku nachází, má jednu? neděli v roce svůj den a pořádá něco tradičního, typického pro svůj stát - Čechy jsou na řadě někdy v říjnu, mám takové tušení, že třetí neděli). Bylo to opravdu zajímavé: indická hudba, indický tanec, indická kuchyně - ač ostrá, výborná.
Náš, český, domeček byl vyzdoben malovanými vajíčky (bohužel žádné kraslice), tulipány a tak různě - nelze nezmínit upečeného beránka. Vysvětlovala jsem Claudii, jak se u nás věci na Velikonoce mají, seznamovala jsem ji s českou kulturou a pamětihodnostmi/zajímavostmi, kterými se naše krásná zemička pyšní. Čekaly jsme ještě jednoho známého, Scotta, a když mu Clau běžela naproti, jak jsem tam tak stála před malovanou českou hymnou a Ladovými obrázky, najednou mi přišlo líto, že nejsem tam, kam patřím - doma u maminky, tatínka a pejsků, v domečku, který mamka zase tak krásně (jako každý rok) našperkovala - až se mi z očí řinuly slzy..
Vrhli jsme se tedy, teď už se Scottem, do víru indických oslav (paradoxně vyšla Velikonoční neděle na Indy, kteří Velikonoce neslaví) a splín ustoupil. Pak přišel na řadu můj orientační smysl-nesmysl, ale ze spleti dálnic jsem se vymotala. Zařekla jsem se, že i kdybych měla projet celou nádrž, tak Tomasovi nezavolám. Kdybych se nejprve podívala do mapy, tak bych viděla, že jsem jela správně na sever, a když jsem se řítila k oceánu a ostrovu Corronado, bylo mi to hned jasné.. Ale i s mírnou zajížďkou jsem si hrdě poplácala na čelo, když jsem dorazila do Grossmonth, abych si koupila zmíněnou bundu.
Velikonoční neděli jsme tedy doslavili po americku - u kousku žvance.. U Tomovi mamky se slezlo několik dalších Čechů, Poláků a Rakušanka a na kachně, která měla víc kostí a kůže než masa jsme si všichni pochutnali. Knedlíkožravci měli i knedlíky, mně mlsné hubě stačilo kysané zelí.. :-)
V pondělí se nešupalo, Tomáš v práci, tak jsem se vyspinkala do růžova, dvě hodiny jsem si povídala s rodinou a odpoledne se chopila role zahradnice - Pepa s Carmen mě pověřili zaléváním jejich zahrádky. Do fitka jsem se už přes týden nedokopala... :-) Do fitka jsem se už přes týden nedokopala... :-)
Takže toto v kostce v první třetině měsíce dubna. Za čtrnáct dní plánujeme narozeninovou oslavu - Adolf - Tomas a Ollie.. :-) Kompromis.. Na Tomášovo narozky (patnáctého v neděli) pojedeme na výlet (vyjedeme samozřejmě už před víkendem) a na moje (dvacátého v pátek) to zapijeme..
P. S. A jen tak pro zajímavost - po třech dnech volna, kdy byla opravdu kláda, že se mi dvacetidolarová investice stala spásou, přišlo úterý: horko a slunečno - ještě teď v devět večer sedím v kraťasech a tílku a popíjím zteplanou vodu!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katrin Katrin | E-mail | 20. dubna 2007 v 15:12 | Reagovat

Ahoj Ollie,

přejeme Ti z KV vše nej nej k Tvým dnešním narozeninám, hlavně tu lásku, štěstíčko a ať se Ti v novém domově daří !!! Díky za všechny zprávičky o Tobě na Tvých stránkách ;)))

Káťa & Lukáš & hafuša

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama