Stěhování a „pavoukové“ šílenství

8. dubna 2007 v 0:06 | Olča Olguita Ollie |  Bydlení
Dva měsíce jsem věřila, že bydlíme bez pavouků a pak jsem zjistila, že se pěkně mýlím. Opravdu jsou všude - bohužel i v našem domečku. První setkání s černou potvorou jsem ječela jak ďas - nakonec jsem ji vítězně zamordovala. Zrovna jsem byla na telefonu s mamkou, tak jsem jí krapet ječela do ouška.. :-) Druhého jsem mordovala během chvilkového telefonátu s Pétiným Honzíkem, když testoval nějaký telefonní objev.. ječela jsem obdobně.. :-)
Až se přestěhujeme do Lemon Grove, budeme jich tam mít díky spoustě keřů a zahradě hafu, údajně jsou ale malincí. A tenhle okamžik se pomalinku a nezadržitelně blíží.. Nemůžu s úplnou jistotou tvrdit, že se těším na "krabicové" dobrodružství - jen na to pomyslím, mám noční můry. Kdyby tady byl rychlý internet, asi by mi už bylo šumák, že do práce dojíždím cca 40 kilometrů. Už jsem si zvykla.. Naučila jsem se tady orientovat a řídit, vím kam za nákupy a hlavně: už neprší a tak se dostávám v pohodě domů.
Výhled na El Capitan (hora) nebo tupé zírání do údolí či okolních vrcholků mi bude chybět obzvláště ve dnech volna po probuzení. A ten božský klid, žádný hluk od dálnice... Když jsme však propočítali veškeré náklady na bydlení, budeme na tom stejně - kdo-ví, možná dokonce lépe - vezmeme-li v potaz neustálé tankování. Bydlíme tady přece jenom trochu z ruky a za benzín utratíme opravdu slušnej peníz. Nehledě na to, že budeme mít o dvě místnosti víc, takže až někdo přijedete na návštěvu, budu Vás mít kam uložit!!
Mimo moderní standard (rychlý net a sem tam zprávy v TV) jsem ze začátku postrádala posezení venku.. do té doby než jsem objevila "moje šutry".. Když je pěkně, tak si na nich uvelebím a zírám do údolí.. V Lemon Grove budeme mít zahradu - i se zahradníkem..! V létě bývá v horách hodně teplo, tak si to omlouvám tím, že v Lemon Grove bude i o deset stupňů míň.
Jo a kdo to ještě nevíte, tak se ze mně v zimě stane TETA!!!!! Ze všeho nejraději bych teda jela do mých zlatých zelených Čech! Červencové svatby se bohužel nezúčastním - zaprvé sezónní cenu za letenku (čtyřicet tisíc) nezaplatím, zadruhé nedostanu v hotelu volno a za třetí bych se třeba nemusela vrátit.. :-) :-) :-)
P. S. Stěhujeme se za měsíc, tj. v květnu (zhruba druhá polovina?)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sestřenka Jarka sestřenka Jarka | E-mail | 10. dubna 2007 v 9:30 | Reagovat

ahojky,

tak si tu tak průběžně čtu tvé zážitky a pro mě teda soužití s pavoučky rovná se jistá smrt,ale ne toho pavouka,ale má....Zajímalo by mě co vy a VELIKONOCE?A jaký tam mají vlastně svátky,vůbec nemám páru.U nás v Roli vše při starém,děti stále "nadšeně" chodí do školy a my rodičové stále nadšeně vyděláváme korunky v práci :-)))No a když něco málo zbyde,tak to vrážíme stále a stále do zvelebení našeho bytečku.Jinak,o chystané svatbě něco málo vim,ale mimi je pro mě novinka !Tak to je super !

Tak se měj fajn a zase si ráda něco hezkého tady počtu !

Pá,pá

J.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama