Formality po příletu

26. února 2007 v 2:21 | Olča Olguita Ollie |  Formality
Součástí platného víza J-1 je také formulář DS-2019, který se při vstupu do země předkládá imigračním úředníkům. Měla jsem trochu strach, neboť new-yourkští úředníci jsou vyhlášení svou nepříjemností a problematičností, ale ukázalo se, že i tací se můžou chovat hezky… Veškeré vstupní formality proběhly v duchu veselém, dokonce jsme s migračními úředníky vtipkovali.. S americkými pohraničáři mám asi štěstí (na rozdíl od mexických)..
Po vstupu na území je nutné do tří dnů vyplnit on-line formulář check-in - tím se zaktivuje pojištění. Pokud bych se do tří dnů nezaregistrovala, mohla bych být z programu vyloučená. Vzhledem k tomu, že jsem hned po příletu území USA opustila, neboť jsem chvátala do Mexicka, musela jsem se registrovat v Mexiku a tím si úžasné tři dny malounko znepříjemnit..
Před započetím pracovního procesu je ještě zapotřebí podat žádost o tzv. Social Security Number (SSN). Jedná se o identifikační číslo (podobné našemu rodnému číslu), které se získává na celý život. A tady už jsem měla problémy - narazila jsem na jakousi extrémně důslednou černošku a ta nehodlala akceptovat nic z toho, co jsem jí předkládala. Nezbylo mi, než se vypravit zpátky do hotelu (půlhodinová jízda autem), Amy z personálního oddělení mi přepsala na hlavičkový papír hotelu potvrzení, které jsem měla z Čech (dovoluji si zdůraznit, že je opsala do slova a do písmene), pak jsem zase jela půl hodiny do La Mesy a vystála si další hodinovou frontu - na druhý pokus už paní tmavší pleti uznala mou žádost s příslibem přidělení čísla do šesti týdnů.. Za tři týdny mi přišla obálka s oznámením, že mi do dvou týdnů přijde samotné číslo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama