Ahoj do Čech!

26. února 2007 v 2:45 | Olča Olguita Ollie |  Úvod
Srdečně všechny zdravím a omlouvám se za dlouhou časovou odmlku - měla jsem hodně práce a povinností… celkově shrnuto: začátky byly opravdu poměrně náročné…
Nejprve se mi komplikoval odlet - letiště se z "kalamitních důvodů" prostě uzavřelo a nikdo nevěděl, kdy se otevře a jestli vůbec odletím.. (Více informací o cestě najdete v sekci "CESTA"). Za pět dní jsem naspala šestnáct hodin, do toho devítihodinový časový posun - takže jsem všechny večery v Mexiku prozívala.. a celý týden jsem se cítila, jako by mě přejel tank..
V pondělí odpoledne jsem se vrátila z Mexicali a celé odpoledne jsme nakupovali. Tom musel večer na noční, jako každý další večer, tak jsem byla uzavřená v domě s ničím.. Bez mobilu (vybitý), bez internetu (nezavedený), bez rádia (odpojené), bez televize (vysílá pouze "české počasí") - sama v cizím nezařízeném domě, v cizím městě (respektive venkově) a cizím státě, na kontinentu na druhém konci světa, izolovaná a bez možnosti kamkoli jít, protože byla tma a neznala jsem okolí - autem jsem nikam taky jet nemohla, protože bych zabloudila - netrefila bych ani k Pepovi ani nakupovat..… A tak jsem pořád jen uklízela, vařila…
Do hotelu jsem šla už v úterý - myslela jsem si, že se pouze představím, ale kdepa… více viz. rubrika "STÁŽ V HOTELU HILTON"..
Žijeme skoro mimo civilizaci, kam nezavedli ani kabelovku, ani dráty/kabely na rychlý internet. Týden jsem musela čekat, než mi přišlo nějaké bláznivé instalační CD, abych mohla používat dial-up internet (pro technické typy vytáčený, přes modem), který Tomas k tel. lince objednal ještě před mým příletem.. Objezdili jsme řadu specializovaných obchodů na počítače, ale nikde mi nebyl nikdo schopný pomoci. Jinými slovy - nejnovější počítač jsem si opravdu pořizovat nemusela..
Když po týdnu přišlo instalační CD od AT&T, zjistila jsem, že mám dokonce i zabudovaný modem (to nikdo z odborníků taky nepoznal a vnucovali mi externí modemy za sto dolarů!) - přesto spolu telefonní linka a počítač nehodli komunikovat a spojit se… "AT&T mi do počítače narvalo spoustu shitů" (yahoo, browsery, messenger… a nevím co dalšího zbytečného) a připojení žádné… Nějakou chvilku jsem se vztekala s nastavením a po ochlazující sprše jsem to nakonec přece jen rozběhala - takže vážení, nečekejte zázraky - běhám o rychlosti 24 kB/s!!!!!
Nabízí se tu možnost připojení přes satelit, event. přes mobilní společnosti. Jsou to ale hrozní Židi, protože za to chtěj hříšný prachy a kontrakt na rok a půl až dva roky! Satelit stojí čtyři kila (za receiver) plus měsíční paušál od šedesáti dolarů - dle rychlosti… za šede je rychlost 500 kB/s.. Připojení přes mobil vychází na osmdesát babek, plus jakási karta, kterou strčím do booka - ta stojí hříšná dvě kila! Rychlost nabízí různí operátoři různou (ceny zhruba stejné), počínaje na 400 kB/s.
Dobře tu rejžujou! Wifi u nás v horách nepřipadá v úvahu, můžu si event. koupit jednodenní (za deset babek) či týdenní kartu s tím, že to můžu používat pouze na různých místech, jako např. Starbuck´s Coffee…
Chvíli jsme zvažovali, že se upíšeme "čertu", ale v současné chvíli řešíme, že se odsud tak za čtyři měsíce odstěhujeme. Příroda krásná (ač suchá), výhled skvostný, ale prašná cesta rozhodla. Během čtyř dní jsem se dvakrát nedostala domů a poslední půlnoční výstup bahnem se mi nejevil jako příjemná procházka - vracela jsem se utahaná z práce a zabralo mi to dalších 40 minut, než jsem se dostala domů - suma sumárum: cesta domů mi zabrala hodinu a půl. Plus půl hodinové zklidňování, než jsem mohla jít spát..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jurin Jurin | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 16:47 | Reagovat

Docela jsem o tom četl a souhlasím s tebou....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama